تأثیر دستگاه های رایحه افشان در فروشگاه ها

تأثیر دستگاه های رایحه افشان در فروشگاه ها

تاکنون، به این موضوع اندیشیده اید که چرا برخی از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، علاوه بر ایجاد فضایی جذاب از لحاظ ظاهری، به ایجاد فضایی احساسی بسیار توجه می کنند؟ برای مثال چرا از دستگاه های رایحه افشان استفاده می نمایند؟

ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با تأثیر دستگاه های رایحه افشان در افزایش فروش فروشگاه های مختلف صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تأثیر دستگاه های رایحه افشان در افزایش فروش فروشگاه ها

 

دستگاه رایحه افشان

در بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای، محیط های اداری، سالن های ورزشی و… معمولاً استفاده از دستگاه هایی برای عطرآگین کردن فضا و محیط مرسوم است؛ چرا که ایجاد یک احساس دلنشین برای افرادی که در یک محیط سر بسته حضور دارند، علاوه بر اینکه باعث بهره وری چند برابری آن افراد نسبت به فعالیتی که انجام می دهند، می شود، باعث افزایش رضایت آن ها و همچنین حضور مداوم در آن مکان خاص نیز می گردد.

ایجاد یک رایحه مطبوع در محیط، بیشتر از برطرف کردن بوی نامطبوع فضا اهمیت دارد. مردم علاقه دارند در جایی که بوی خوبی وجود دارد، مدت زمان بیشتری حضور داشته باشند. هرچقدر هم که تعداد مراجعین و مشتریان بیشتری در فروشگاه شما حضور داشته باشند، احتمال خرید محصولی از شما بیشتر می شود. رایحه خوش در نوع ارزیابی، رفتار، اهداف و مرور خاطرات اشخاص، تأثیری مثبت داشته و رضایتمندی مشتریان را جلب می نماید.

رایحه و بوی خوب یک عطر، می تواند تحول عجیبی در  احساسات و عملکرد مشتریان، ایجاد کند. مشتریان زمانی که با عطر فضا خوشحال باشند و ارتباط برقرار کنند، تمایل بیشتری به دقت در کالا های موجود و خرید آن ها نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا و رایحه افشان، این احساسات بی نظیر را در مشتریان خود به وجود آورید و آن ها را به استفاده از محصولات و خدمات خود ترغیب نمایید.

تأثیر رایحه افشان ها بر مشتریان

البته مزایای استفاده از دستگاه رایحه افشان، صرفاً تنها تاثیر گذاری بر روی مشتریان نیست. محیط و فضای کاری که بوی خوش می دهد، به اضافه این که تأثیرات گوناگونی بر روی مشتریان دارد، تأثیرات مثبت زیادی نیز در کارایی و عملکرد کارمندان نیز دارد. شاید مهم ترین اثراتی که استفاده از رایحه افشان ها در فروشگاه های زنجیره ای دارد، هوشیار تر و فعال تر کردن کارکنان و همچنین کاهش اشتباهات آن ها می باشد. هر چقدر شرایط محیطی یک فضای کاری جذاب تر باشد، کارکنانی که در آنجا حضور دارند، خدمت رسانی بهتری را به مشتریان ارائه می دهند. به علاوه مشتریانی که با یک رایحه خوب و دلپذیر، حال خوبی دارند، به  کارمندان نیز این حال خوب را اهدا می نمایند.

تأثیر رایحه افشان ها بر کارکنان

اگر شما بتوانید در محیطی مانند فروشگاه ها یا بوتیک های لباس، فضایی دلنشین را برای مشتریان خود مهیا کنید، در واقع به شکلی غیر مستقیم آن ها را مجبور به خرید خواهید کرد؛ چرا که هرگاه احساسات شخصی را تحت تأثیر قرار دهید، می توانید به نوعی او را کنترل کرده و وی را ترغیب به خرید محصولات خود کنید. با توجه به این موضوع، استشمام یک رایحه دل انگیز آن هم به طور ناخواسته، باعث جلب احساسات مخاطب می شود. جالب است بدانید که از بین حواس پنج گانه انسان، حس بویایی، تنها حسی است که مستقیماً بر روی احساسات و همچنین حافظه اثر می گذارد.


شما می توانید برای آشنایی بیشتر با دستگاه های رایحه افشان بر روی نام آن کلیک کنید و همچنین اگر قصد خرید این دستگاه ها را دارید می توانید با مطالعه مقاله انواع دستگاه های رایحه افشان کار خود را آسوده تر کنید.


در آخر امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره کافی را برده باشید و همواره ما را حمایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *